Podobnie, jak w tamtym roku zostaliśmy Partnerem Memoriału Wandy Tumidajewicz i Józefa Moszczaka organizowanego przez sekcję Siatkówki TS Wisła.

To już trzydziesta dziewiąta edycja turnieju w piłce siatkowej dziewcząt, powstałego ku pamięci zasłużonych trenerów Towarzystwa Sportowego, wychowawców wielu pokoleń świetnych siatkarek.

Wanda Starzyk-Tumidajewicz z Białą Gwiazdą związana była od lat 50-tych. W barwach naszego klubu wywalczyła mistrzowskie medale. Reprezentowała barwy reprezentacji Polski, zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy i świata. Po zakończeniu kariery została trenerką siatkarek Wisły.

Józef Moszczak– wieloletni trener siatkarek Wisły. Pod jego wodzą Wiślaczki zdobyły dwa razy tytuł mistrzowski oraz trzykrotnie sięgnęły po wicemistrzostwo kraju.

W turnieju, który odbędzie się w dn.: 12-14 maja uczestniczyć będzie kilkanaście zespołów z całego kraju w skład których wejdzie niemal 150 młodych zawodniczek. W turnieju wezmą udział zawodniczki z rocznika 2006 i młodsze.

Celem wydarzenia jest nie tylko popularyzacja piłki siatkowej wśród młodzieży, ale w równym stopniu promocja naszego klubu i miasta. Większość uczestników turnieju łączy udział w nim ze zwiedzaniem zabytków Krakowa.
W ramach wsparcia wydarzenia przeznaczyliśmy 3500 zł z konta Darowizn na rzecz TS Wisła. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy! Zachęcamy wszystkich do dalszego wspierania sekcji poprzez naszą inicjatywę.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.